Toz Tutma Sistemleri İmalat ve Kurulum

TOZ TUTMA SİSTEMLERİ İMALAT VE KURULUM

Torbalı Jet Filtre Üniteleri genellikle Endüstriyel Tesislerde, Üretim yapılan Prosesten oluşan ve ortama yayılarak havaya karışan tozları tutmak ve havadan ayrıştırarak, havanın Atmosfere atılması ve tozlarında istenilen yere iletilmesi amacıyla kullanılırlar. Ortamdan çıkan tozların konsantrasyonlarına göre hava emiş debisi Üretici tarafından hesaplanarak İşletme Şartlarına göre özel olarak dizayn edilirler.

ÖZELİKLER;

– 500m3/h’den 5.000.000m3/h’ e kadar Hava Emiş Debisi – 5m2’den –> 50.000m2’ye kadar Filtreleme Yüzey Alanı – 1.000mm den 7.000mm’ye kadar Filtre Torba Materyali – 0C°’den +250C°’ye kadar Emiş Gazı Sıcaklığı – Asidik, Bazik, Yanıcı ve Parlayıcı Her tür Toz Konsantrasyonlarında – 5-10mikron ile 1-2mm arası her tür Toz Konsantrasyonlarında

İŞLETMEYE ÖZEL KOMPAKT TASARIM :

Endüstriyel Tesislerdeki çok yönlü kirletici tozlara karşı kullanılabilen Torbalı Jet Filtreler, hemen hemen her türlü Toz Filtrasyonu uygulaması için uygundur. Prosese ve İşletmeye göre özel olarak tasarlanan bu toz tutucular konulacağı yere göre gövde yapıları yatay yönde geniş veya dikey yönde uzun olarak oldukça kompakt şekilde tasarlanırlar. Endüstriyel amaçlı Tüm Tozsuzlaştırma prosesleri için ideal olarak kullanılırlar.

Gövde Prizmatik olarak dizayn edilmiş olup, Gövde yapıları Prosese özel olarak Karbon veya Paslanmaz Çelik olarak üretilmektedir. Hava ile tozu ayırmak için kullanılan Filtre Torbaları kullanılan Prosese göre özel olarak seçilmektedir. Uzun süre bakım gerektirmeden çalışmakla beraber Periyodik olarak bakımları ve ömrü tamamlanan Filtre Materyallerinin de değişmesi durumunda uzun süre sorunsuz çalışmakta ve sürekli aynı verimlilikte çalışmasına devam edebilen sistemlerdir.

GENEL ÖZELLİKLER :

• Sürekli Çalışma : Yüksek Filtrasyon hızları sayesinde, hemen hemen her sektörde ve uygulamada sürekli sabit dirençli ve yüksek toz konsantrasyonları için sürekli filtrasyon sağlar.

• Kompakt Tasarım : Modüler tasarımı sayesinde kısıtlı alanlarda bile kurulum sağlanır. Silindirik dizayn edilen Torbalar ve torba aralıklarındaki mükemmel uyum sayesinde, torbaların dış yüzeyinde biriken tozların köprü yapmadan dökülmesi sağlanır.

• Filtre Torbaları : Prosese göre özel olarak seçilen Torba Filtreleme Yüzeyi ile Bakım ve işletme maliyetleri azaltılarak, Torbalarda çok daha iyi yüzey temizleme ve basınçlı hava darbeli temizlik sağlanır.

• Uygulama Noktaları : Kompakt boyutları ve Her tür toza karşı Filtreleme materyalleri ile Her tür Toz toplama uygulamalarında ve çok geniş bir yelpazede kullanılabilir.

• Filtreleme Garantisi : Kullanıldığı ortamın şartlarına ve prosese göre özel olarak seçilen Filtreleme materyalleri ile %99.99 oranında toz filtrasyonu yapılarak çok düşük emisyon değerleri garanti edilmektedir